Dofinansowanie może zostać przyznane projektom służącym podnoszeniu świadomości ekologicznej i promowaniu postaw proekologicznych lokalnych społeczności, m.in. przedsiębiorców, lokalnych liderów opinii, organizacji społecznych, gospodarczych, dzieci i młodzieży poprzez:
- kampanie edukacyjno-informacyjne mające na celu zwiększenie świadomości
w zakresie zasad oraz możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na terenach chronionych, potrzeb oraz metod ochrony przyrody, jak również korzyści płynących z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu oraz korzyści z objęcia ochroną obszarów cennych przyrodniczo; - działania z zakresu budowania zdolności administracyjnej podmiotów realizujących zadania służące ochronie bioróżnorodności w celu sprawniejszego zarządzania oraz przygotowania i realizacji przedsięwzięć związanych z czynną ochroną przyrody.
Kampanie informacyjno-promocyjne i działania edukacyjne będą realizowane z zachowaniem standardu cyfrowego i informacyjno-promocyjnego, z wykorzystaniem form i kanałów komunikacji, które są dopasowane do grupy docelowej i planowanych efektów.
WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA TO 85% KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH. ALOKACJA ŚRODKÓW W RAMACH KONKURSU WYNOSI 12 500 000 PLN!
Jak i kiedy składać wniosek o dofinansowanie
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć za pośrednictwem aplikacji WOD2021 (CST2021) dostępnej pod adresem: wod.cst2021.gov.pl w terminie: od 13.11.2023 r. (godz. 10.00) do 29.02.2024 r. (godz. 15:30).
Uwaga!
Realizacja projektu musi odbywać się na obszarze geograficznym Makroregionu Polski Wschodniej, a akcje objęte projektem muszą być skierowane do grup docelowych z Polski Wschodniej.
Dofinansowanie mogą otrzymać następujące podmioty:
- jednostki samorządu terytorialnego
- jednostki organizacyjne PGL Lasy Państwowe
- jednostki organizacyjne PGW Wody Polskie
- organizacje pozarządowe;
- uczelnie
- instytuty badawcze
- jednostki Sieci Badawczej Łukasiewicz
- Polska Akademia Nauk
- Instytuty naukowe PAN
- Polska Akademia Umiejętności
- parki narodowe.